امروز صبح زود میثم و سارا اومدن خونه مون. مصطفی و میثم رفتن نماز جمعه و من و خواهر کوچولوم دلمونو سپردیم به شوهرامون و خودمون موندیم خونه و از تلویزیون خودمونو گذاشتیم تو دل جمعیت. وسط خطبه های عربی ، آبجی کوچیکه گفت یه چیزی بگم شیدا؟ گفتم چی؟ گفت بنظرت آقا اشتباه نمیکنن؟ گفتم الانو میگی یا منظورت اینه که کلا اشتباه نمیکنن؟ گفت الان. کلا. نمیدونم.
گفتم شک کردی به آقا؟ 
گفت نه. مطمئنم مثل دفعات قبل ، گذر زمان درست بودن مواضع رهبری رو اثبات میکنه.
گفتم اگه شک کردی هم عیبی نداره ها.
گفت صد بار تا حالا شک کردم و بعد یه مدت فهمیدم شکم الکی بوده. دیگه درگیر شک و شبهه هام نمیشم. فقط میخوام بدونم آقا معصومه؟
گفتم معصومِ بی عیب و نقص که فقط چهارده معصومن. ولی.
وسط حرفم پرید و گفت ولی آقا هم مراتبی از عصمت دارن. همینو میخوای بگی؟
خندیدم از حرفش.
گفتم عجب حرفای خفنی.
گفت خب چی؟
گفتم ببین! یه مثال برات میزنم. مثلا شما با علائم سردرد مراجعه میکنی به دکتر. دکتر تشخیص میده که سرماخوردی. آیا حرف دکتر حتما درسته؟
یه خنده شیطنت آمیزی کرد و گفت دکتر؟! عمرا.
گفتم آفرین. منِ دکتر معصوم نیستم. ولی حرفم حجته. یعنی میگم که سارا خانوم! شما سرما خوردگی داری. سوپ بخور ، مایعات بخور ، شربت آبلیمو عسل بخور ، بدنتو گرم نگه دار و مثلا اگه خیلی اذیت شدی ، فلان دارو رو استفاده کن. وما این تشخیص من درست نیست. ممکنه اشتباه کرده باشم توی تشخیصم. ولی حرفم برای تو حجّته. تو میری به نسخه ای که برات نوشتم عمل میکنی. هوم؟
گفت اوهوم.
گفتم حالا چرا به نسخه م عمل میکنی؟ چرا حرفمو قبول میکنی؟ چون رفتی تحقیق کردی درباره من. دیدی مثلا بهترین پزشک شهرم. ممکنه اشتباه کرده باشم ، ولی به تجربه دیدی که تو اکثر موارد تشخیص و پیش بینیهام درسته.
خلاصه آقا معصوم نیست. ولی حرفش حجته.
گفت با دلم چه کنم؟
گفتم بساز با دلت. اگه آقا خالی از اشتباه بود که دلمون تنگ امام زمان نمیشد.
گفتم اگه شک کردی فداسرت. ولی ما راه آقا رو برای یه روز و یه لحظه و از سر هیجان انتخاب نکردیم که با وزش یه نسیم شبهه ناک رهاش کنیم. ما آقا رو از اولش بی اشتباه ندونستیم که اگه به فرض یه روزی ازشون (از نظر و دیدگاه خودمون) تشخیص اشتباهی ازشون دیدیم ، رهاشون کنیم. آقامون کامل نیست. آقامون معصوم نیست. ولی معیار و حجته برامون.

+ گفته بودم که سارا کوچولوم بارداره؟هفته دهم. دارم خاله میشم انشاالله [ذوق]

+ شما چی میگین؟ نظر شما درباره عصمت رهبری چیه؟ نظرتون درباره سطح اشتباهات یه نظام چیه؟ درباره اون شک و شبهه هایی که میاد تو دلمون 
مهتاب بانو! بانوی خاکستری! Talk to me [خنده]
شمام مثل سارای من. خواهرای همدیگه ایم. بگین تا تو دلمون نمونه.

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها