توی سریال بازی تاج و تخت یه شخصیتی وجود داره به اسم "هودور" (Hodor). هودور، یه معلول ذهنی چاقه که نمیتونه درست حرف بزنه و تنها چیزی که مدام تکرار می کنه این عبارته: "هودور"، "هودور"، "هودور". و به همین خاطره که بهش می گن "هودور"!
کار هودور یه چیزه: حمل اربابش.

توی سریال یه عده ای قصد کشتن ارباب هودورو می کنن. تعقیب و گریز به وجود میاد و هودور در اوج تلاش، اربابشو می رسونه به یه در. هودور، ارباب رو رها می کنه که فرار کنه و خودش محکم پشتِ در میمونه تا دشمنای ارباب نتونن درو باز کنن.

تکلیف هودور روشنه. بالاخره کم میاره و دشمنایی که پشت در دارن تقلّا می کنن، درو هُل می دن و از در رد میشن. و این آخرین سکانس زندگی هودوره چون همون جا پشت در توسط دشمنای اربابش کشته میشه.

اوج داستان همون لحظه ست. جایی که هودور، به قیمت جونِ خودش وقت میخره برای ارباب و بالاخره بعد از مدتی تسلیم میشه. تو همون حال و هوا که در شکسته میشه و هودور قصه مون داره آخرین لحظات زندگیشو میگذرونه و فقط عبارت "هودور" رو تکرار می کنه، یاد زندگی خودش می افته. یاد زمانی که به اعماق وجودش القا می کنن: "Hold the Door". و از همون روزه که تبدیل به "هیچ" میشه و فقط یه کلمه رو تکرار می کنه: "Hodor"

بله! فلسفه خلقت هودور، نگه داشتن در برای نجات جون اربابشه. هودور خلق شده تا یه روز پشت در بایسته و پیشمرگ ارباب جوانش بشه. اسم "هودور"، در واقع "هُلد دِ دور" (در رو نگه دار) بوده و این موضوع تا لحظه مرگ هودور توی قصه مجهوله. شاید هودور، خالص ترین شخصیت سریالی ای باشه که بشر ساخته. از اول تا آخر حضورش، هیچی نیست جز "هودور". اسمش، شخصیتش، مأموریتش، فکرش، ذکرش و تمام زندگیش یه چیزه: "Hodor" یعنی "Hold the Door".

امروز اولین جمعه ماه رمضونه و من دارم فکر میکنم به اربابم و حسودیم میشه به هودور. پیش خودم به زندگی عبدطور هودور غبطه میخورم و به عاقبتش که فنا شدن برای اون چیزیه که واسه ش خلق شده بود. 
بلاتشبیه. بلاقیاس. درددل طور، عصر جمعه و دم افطارش: آقاجونم! میشه منم هودورِ شما بشم؟

فیلم سکانس کشته شدن هودور در یوتیوب 

+

عکس هودور

مشخصات

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها